Historia

Nasze radio rozpoczęło nadawać w internecie 27 grudnia 2014 roku.

Nasz pomysł na własne radio powstał 1995 roku.

W 1996 roku mieliśmy uzyskać częstotliwość na radio “EMITER” (wniosek nr 180/95) nadające na falach FM dla mieszkańców miast: Zabrza, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa i Katowic.
Rozczarowani nie otrzymaniem koncesji z KRRiT (nasz wniosek został “przypadkowo”
w szufladzie i rozpatrywano go na posiedzeniu dla województwa kieleckiego, zamiast katowickiego…) daliśmy sobie spokój.

W tamtych czasach nie było powszechnego dostępu do Internetu, nawet nikt nie myślał o czymś takim jak radio nadające przez Internet. Po latach do pomysłu powróciliśmy i realizujemy go w oparciu o nadawanie strumieniowe poprzez Internet.

To już nie te czasy, kiedy każda stacja radiowa skupia miliony Słuchaczy. Intensywny rozwój Internetu zdecydowanie zmienił pozycję radia jako medium, jednocześnie dając nowe możliwości.
W internecie każde radio ma konkurencję: gry online, kanały YouTube i cały szereg innych atrakcji. Dlatego kładziemy nacisk na jakość zarówno od strony brzmienia dźwięku i zaplecza technicznego.

Nasz główny prowadzący Maciej Baryła w latach 90′ pracował w komercyjnych i państwowych stacjach radiowych.

W ramach wolnego czasu próbujemy pozyskać sponsorów a także nagrody dla Słuchaczy, obecnie sponsorami audycji są sami słuchacze i prowadzący. Bardzo ważne jest Wasze wsparcie.

Naszym mentorem był i jest Howard Stern (amerykański dj, dziennikarz, satyryk).
Co prawda nie pozwalamy sobie na dosłowną realizację jego pomysłów, jednak również i u nas jest wesoło. Słuchają nas w Polsce, Europie oraz w USA. Głównie są to osoby znające język polski, w którym mówimy na antenie. Radio ma charakter niekomercyjny i nadaje dla grona przyjaciół, które powiększa się z każdą audycją. W czasie naszych audycji można do nas dzwonić, wyrazić swoje zdanie, kogoś pozdrowić, podyskutować.

Nazwa radia “Stacja Impreza” Jest zastrzeżonym znakiem towarowym w Urzędzie Patentowym RP.

Możliwość komentowania została wyłączona.